# Agència de desenvolupament web, apps i IA a mida

https://www.mecexis.com/ca/

Dissenyem i desenvolupem webs, apps, software a mida i integracions d’IA. Consultoria tecnològica per convertir les necessitats del teu negoci en solucions útils.

Convertim reptes complexos en **solucions digitals a mida** per millorar els processos i donar suport al creixement del teu negoci.

Què fem

Com a **desenvolupadors d'app** i **desenvolupadors de pàgines web** experts, investiguem, dissenyem i despleguem plataformes i e-commerce de primer nivell per a startups i grans empreses.

## Tecnologia per fer avançar el teu negoci

Software, webs i IA per simplificar la feina i fer créixer el teu negoci.

- [Software a mida](https://www.mecexis.com/ca/serveis/desenvolupament-de-software-a-mida/index.md): Automatitza processos i connecta els teus sistemes.

- [Intel·ligència artificial](https://www.mecexis.com/ca/serveis/integracio-ia-per-a-empreses/index.md): Redueix feina repetitiva amb supervisió humana.

- [Ecommerce B2B](https://www.mecexis.com/ca/serveis/desenvolupament-e-commerce/index.md): Connecta catàleg, comandes i operativa comercial.

- [Desenvolupament web](https://www.mecexis.com/ca/serveis/desenvolupament-web/index.md): Explica el teu negoci i facilita el contacte.

## La confiança en el vostre partner tecnològic es construeix projecte a projecte.

Aquestes xifres avalen la nostra experiència com a **desenvolupadors de programari** , lliurant **solucions a mida** robustes per a les missions crítiques dels nostres clients.

- 2012: Inici de Mecexis
- +100: Solucions a mida desplegades
- +80: Clients

## Abans de començar

Abast, equip i manera de treballar. Les preguntes que ens feu abans de posar en marxa un projecte.

Parlem del que necessites.

### Com comença la consultoria tecnològica?

Primer entenem què necessites resoldre, qui farà servir el producte i amb quins sistemes s’ha de connectar. A partir d’aquí definim l’abast i les prioritats per preparar una proposta concreta.

### Quines parts del projecte podeu assumir?

Podem treballar des de la definició del producte i el disseny UX/UI fins al desenvolupament, el desplegament i el manteniment. Acordem quines parts assumim i com ens coordinem amb el teu equip.

### Qui treballarà en el meu projecte?

Parlaràs amb les persones que dissenyen i desenvolupen la solució. L’equip comparteix les decisions i els límits tècnics perquè puguis valorar què convé fer ara i què pot esperar.

### Per planificar el meu pressupost, quina és la inversió de partida per a un projecte amb Mecexis?

Entenem que cada repte digital té la seva escala. Per això, la nostra estructura de preus és tan flexible com les nostres **solucions a mida** . Tant si necessiteu un equip dedicat per hores per a un projecte dinàmic, com si preferiu la certesa d'un pressupost tancat, ens adaptem a tu. La inversió en els nostres projectes parteix dels 10.000€, podent assolir més de 300.000€ en desenvolupaments de gran envergadura. Contacta'ns i crearem una estimació detallada i transparent, sense cap compromís.

### Com definim el pressupost?

Amb un abast definit podem preparar un pressupost tancat. Si el producte necessita evolucionar, podem treballar per hores amb prioritats acordades. Les integracions, les dades disponibles i els requisits de funcionament condicionen l’estimació.

### En quins projectes aporteu més valor?

En plataformes i aplicacions que han d’encaixar amb l’operativa del negoci, connectar diversos sistemes o automatitzar feina repetitiva. També acompanyem startups que necessiten construir i fer evolucionar el seu producte.

### Quin equip de desenvolupadors hi ha darrere de Mecexis?

Treballem amb un equip majoritàriament propi, que coordina el projecte i manté la comunicació directa amb el client. Quan el projecte ho requereix, podem incorporar col·laboradors especialistes.

### Podem treballar plegats a distància?

Sí. Organitzem reunions de seguiment i compartim avenços i decisions perquè puguis participar en el projecte sense desplaçar-te. Tenim l’oficina a Manresa i acordem amb cada client com ens coordinem.

### Com puc conèixer millor la vostra experiència i la qualitat de la vostra feina?

La millor manera d'entendre el nostre impacte és veure els resultats que hem generat per als altres. Et convidem a explorar els nostres casos d'èxit, on veuràs com actuem com **a partner tecnològic** resolent reptes estratègics complexos.

### Com puc formar part de Mecexis?

Creiem que el talent no arriba sempre a través d'una oferta d'ocupació formal. Per això, mantenim les nostres portes obertes a professionals excepcionals que sentin que poden aportar valor al nostre equip. Si ets un apassionat del **desenvolupament de pàgines web** i apps o del disseny, i creus que el teu perfil encaixa a Mecexis, no dubtis a presentar-te. Envia'ns la teva proposta a **offers@mecexis.com** .

> Des de l'acb volíem modernitzar i optimitzar la nostra app oficial. Mitjançant el treball conjunt amb Mecexis, vam poder obtenir un resultat final molt satisfactori; d'acord amb la institució històrica que representem i allò que els fans necessitaven. Així, hem aconseguit refermar una eina imprescindible per seguir la Lliga Endesa amb una millor experiència d'usuari

Fernando Martín — Responsable de projectes de comunicació - ACB

- [Projectes](https://www.mecexis.com/ca/projectes/index.md)
- [Serveis](https://www.mecexis.com/ca/serveis/index.md)
- [Sectors](https://www.mecexis.com/ca/sectors/index.md)
- [Tecnologies](https://www.mecexis.com/ca/tecnologies/index.md)
- [Qui som](https://www.mecexis.com/ca/qui-som/index.md)
- [Blog](https://www.mecexis.com/ca/blog/index.md)
- [Avís legal](https://www.mecexis.com/ca/avis-legal/index.md)
- [Política de privadesa](https://www.mecexis.com/ca/politica-de-privacitat/index.md)
- [Política de Cookies](https://www.mecexis.com/ca/politica-de-cookies/index.md)
- [Contacte](https://www.mecexis.com/ca/contacte/index.md)
- [Històric de projectes](https://www.mecexis.com/ca/historic-de-projectes/index.md)
